Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 113 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Tempo: bez presji ???

środa, 02 kwietnia 2008 14:15

Puńców. Piłkarze Tempa wyszli na boisko najwcześniej ze wszystkich zespołów skoczowskiej A-klasy.
 

 

Starą, dobrą tradycją puńcowian jest sylwestrowy mecz z drużyną z Goleszowa. Potyczka ma jednak bardziej towarzyski, niż sportowy wymiar. Zasadniczą część przygotowań zawodnicy Tempa rozpoczęli 6 stycznia, a przebiegały one konwencjonalnie. Wpierw treningi w hali i zajęcia w terenie, a z czasem coraz więcej gier na boisku. – Zespół jest dobrze przygotowany do rundy od strony wytrzymałościowej – ocenia Piotr Krupa, szkoleniowiec Tempa.  – Ze zgraniem też nie powinno być źle, bowiem nie doszło w klubie do takiej „migracji”, jak to bywało w latach wcześniejszych – przewiduje trener futbolistów z Puńcowa.
Z zespołu ubył Zbigniew Huczała. Jeden z lepszych fachowców sztuki bramkarskiej w regionie trafił do Morcinka Kaczyce. Kontuzja kolana wykluczyła na dłuższy czas z gry Zbigniewa Dziadka. Kim zostały uzupełnione ubytki? Odpowiada P.Krupa.: – O miejsce w bramce rywalizować będą Wojciech Żyłka z Kończyc Małych i Tomasz Soforek z Pogwizdowa. W linii środkowej pojawili się Krzysztof Praszywka z Brennej i pozyskany definitywnie z Pogwizdowa młodzieżowiec – Łukasz Stanik. Jeśli wszyscy zawodnicy z naszej kadry będą zdrowi i będę mógł zestawić optymalny skład, to nie powinno być źle.
Właśnie kłopoty ze skompletowaniem optymalnego składu Tempa miały kolosalny wpływ na rezultaty gier sparingowych. A tu prawdziwa huśtawka. Od srogich porażek ze Spójnią Landek 2:10 i juniorami MOSiR-u Jastrzębie 2:9, po wygraną z reprezentantem „okręgówki” – Morcinkiem Kaczyce 3:1 i wysokim zwycięstwem nad A-klasową Lutnią Zamarski 7:2.
- I właśnie tak grający, jak w zwycięskich potyczkach, nasz zespół chciałbym widzieć – podkreśla P.Krupa. – A cel? Trudno określić go z dokładnością do jednego miejsca. Afrykańskimi piłkarzami wzmocniła się Wisła Ustronianka. Pełna mobilizacja panuje w Drogomyślu. U nas nikt nie stawia drużyny „pod ścianą”, nie wytwarza presji, bo mogłoby przynieść to odwrotne skutki. Częstokroć jest tak, że chcąc osiągnąć awans za wszelką cenę, a później nie udaje się zrealizować celu, wszystko się rozsypuje. My chcielibyśmy takiej sytuacji uniknąć. Dlatego będziemy myśleć tylko i wyłącznie o każdym, kolejnym meczu. Grać tak, aby dać jak najwięcej satysfakcji naszym kibicom i wykorzystać dobrą, koleżeńską atmosferę w zespole – kończy nakreślanie celów szkoleniowiec Tempa.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Błyskawica Kończyce Wielkie- utrzymać się w czołówce???

środa, 02 kwietnia 2008 14:10

Kończyce Wielkie. Piłkarze miejscowej Błyskawicy w rundzie jesiennej rozgrywek skoczowskiej A-klasy spisywali się bardzo dobrze.

Aktualnie piąty zespół w ligowej tabeli rozpoczął w pierwszych dniach bieżącego roku przygotowania do gier rewanżowych. – Trenujemy od stycznia, a dużo zajęć w początkowej fazie okresu przygotowawczego mieliśmy w hali – mówi Wiesław Brachaczek, szkoleniowiec ekipy z Kończyc Wielkich. Drużyna rozegrała także 7 meczów kontrolnych, a najbardziej wymagającym rywalem był reprezentant bielskiej „okręgówki” – Morcinek Kaczyce. Futboliści Błyskawicy przegrali to spotkanie 2:3, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. Oprócz tego ekipa prowadzona przez W.Brachaczka zagrała m.in. z Fortecą Świerklany – porażka 2:4 oraz Olzą Godów – wygrana 3:2. – Na wiosnę zabraknie w naszym składzie dwóch piłkarzy, którzy grali w pierwszej rundzie. Napastnik Piotr Puda leczy kontuzję, z kolei Maciej Handzel wyjechał z kraju. Trenuje z nami od pewnego czasu Jakub Szczotka z Kuźni Ustroń i mam nadzieję, że ten zawodnik pomoże nam w wiosennych spotkaniach – charakteryzuje wątek transferowy trener Błyskawicy. Jak przedstawiają się cele zespołu wobec wysokiej pozycji na półmetku zmagań? – Myślę, że wykonaliśmy dobrą pracę podczas przygotowań. Chcemy być w czołówce na zakończenie sezonu. Utrzymanie miejsca z jesieni uważam za całkiem możliwe, w każdym razie na pewno będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę – stwierdza W.Brachaczek.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Wisła: afrykański zaciąg pomoże w awansie?

środa, 02 kwietnia 2008 14:05

Wisła. Czwarta pozycja piłkarzy Wisły Ustronianki po rundzie jesiennej rozgrywek skoczowskiej A-klasy, daje nadzieję na skuteczną walkę o awans.

 

Ekipa prowadzona przez Pawła Juchniewicza traci do lidera – Błyskawicy Drogomyśl 5 punktów, a w zniwelowaniu strat mają pomóc nowe nabytki. W połowie marca stało się jasne, że na wiosnę w barwach Wisły Ustronianki zagrają reprezentanci Zimbabwe, dwaj napastnicy – Clarence Foroma i Naabenkulu Ncube oraz obrońca Costa Nhamoinesu. – Do zespołu dołączył także czwarty piłkarz z Afryki - Patmore Shereni, którego brat jest kapitanem francuskiego FC Nantes. Są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i mają dużą wiedzę piłkarską. Uważam, że bez problemów poradziliby sobie w czołowych klubach w naszym kraju – komentuje wątek afrykańskich nabytków szkoleniowiec P.Juchniewicz. Zespół rozpoczął przygotowania w połowie stycznia, a piłkarze mieli okazje do sprawdzenia dyspozycji w meczach kontrolnych. Uzyskane wyniki mogą napawać optymizmem, a na uwagę zasługują remisy 2:2 z Cukrownikiem Chybie i Kuźnią Ustroń oraz, już z piłkarzami z Zimbabwe w składzie, wygrane – 7:2 z Zaporą Wapienica i na zakończenie sparingowego cyklu 4:0 z Trójwsią Istebna. Jak wobec powyższych pozytywów wygląda cel na rundę rewanżową? – Uważam, że straty do lidera są do odrobienia. Jest dużo zespołów na podobnym poziomie i każdy może tracić punkty. Musimy zgrać chłopaków, bo wiadomo, że zdarzają się jeszcze nieporozumienia na boisku. Będziemy starali się zagrać jak najlepiej i budować już zespół na kolejny sezon, natomiast nie ma co popadać w zbytnią euforię. Chcielibyśmy też wypromować kilku naszych piłkarzy, bo mają potencjał na grę w wyższych ligach – ocenia plany zespołu P.Juchniewicz. 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Wielkie emocje

środa, 02 kwietnia 2008 12:58

JUZ NIE BAWEM ZACZYNAMY......

W najblizsza niedziele 06.04.2008 o godzinie 15.00 na stadionie BŁYSKAWICY usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego .Bedzie to inaguracyjne spotkie rundy wiosennej. Pierwszym  przeciwnikiem na drodze do tytułu Mistrza  A klasy jest KKS Zebrzydowice ktorzy w rundzie  jesiennej zostali pokonani na wlasnym boisku 4-0 . Liczymy na dobry start naszych zawodnikow i na piekne spotkanie. Tylko by pogoda nie zawiodła;-)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Sparing

środa, 02 kwietnia 2008 12:42

Sparing

Seniorzy - Juniorzy

7-0

Sparing zostal rozegrany wczoraj 01.04.2008 o  godzinie 16.00 na stadionie Błyskawicy Drogomysl. Mecz był bardzo zdominowany przez drużyne seniorow z reszta to widac  po samym wyniku. W drużynie seniorów byla to prezentacja na murawie nowych pozyskanych zawodnikow ktorych kibice zobaczyli pierwszy raz na sparnigu w Drogomyslu. Zawodnicy ktorzy zostali pozyskani to dwoch bramkarzy z wielkim doswiadczeniem , obronca , i srodkowy pomocnik . Nazwiska zostana podane przed pierwsza kolejka ;-) 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Linki

piątek, 28 marca 2008 16:50

O KLubie

piątek, 28 marca 2008 16:23

Lks Błyskawica Drogomyśl

Rok założenia - 1947r.

barwy - biało niebieskie

adres - Modrzewiowa 5 / 43-424 Drogomyśl

tel - (33) 857 - 21 - 12

 

prezes - Arkadiusz Mleczko

 

V-ce Prezes - Leszek Cieślar

 

V-ce Prezes - Bogdan Moskal

 

Menager - Szczepan Szczepaniec

 

trener  seniorow - Waldemar Bulandra

 

trener junorow - Roman Duda

 

trener trampkarzy - Waldemar Bulandra


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Terminarz A klasy Podokregu Skoczow // Runda wiosenna//

piątek, 28 marca 2008 16:05
           Runda wiosenna

   XIV kolejka - 06 kwietnia g.15
   LKS Hażlach - KS Wisła (05.04 g.15)
   LKS Ochaby - LKS Zamarski
  
LKS Drogomyśl - KKS Zebrzydowice (4:0) 
   LKS Zabłocie - LKS Strumień
   LKS Wiślica - LKS Kończyce M.
   LKS Kończyce W. - LKS Puńców (05.04. g.15)
   LKS Brenna - KS Nierodzim (g.11)

  

   XV kolejka - 13 kwietnia g.15
  
LKS Brenna - LKS Kończyce Wlk (g.11)
   KS Nierodzim - LKS Hażlach (g.11)
   LKS Puńców - LKS Kończyce M.
   LKS Wiślica - LKS Zabłocie
  
LKS Strumień - LKS Drogomyśl (0:4)
   KKS Zebrzydowice - LKS Ochaby (12.04. g.15)
   LKS Zamarski - KS Wisła

  

   XVI kolejka - 20 kwietnia g.15
  
KS Wisła - KKS Zebrzydowice (19.04. g.15)
   LKS Ochaby - LKS Strumień
   LKS Hażlach - LKS Zamarski (19.04. g.15)
   LKS Wiślica - LKS Drogomyśl (3:2)
   LKS Zabłocie - LKS Puńców
   LKS Kończyce M. - LKS Brenna
   LKS Kończyce W. - KS Nierodzim (19.04 g.15)

  

   XVII kolejka - 27 kwietnia g.15
 
  KS Nierodzim - LKS Kończyce M. (g.11)
   LKS Zabłocie - LKS Brenna
  
LKS Puńców - LKS Drogomyśl (0:1)
   LKS Kończyce W. - LKS Hażlach (26.04. g.15)
   LKS Wiślica - LKS Ochaby
   LKS Strumień - KS Wisła
   KKS Zebrzydowice - LKS Zamarski (26.04. g.15)

  

   XVIII kolejka - 01 maja g.16 (czwartek)
  
LKS Zamarski - LKS Strumień
   KS Wisła - LKS Wiślica
   LKS Ochaby - LKS Puńców
  
LKS Drogomyśl - LKS Brenna (1:0)
   LKS Hażlach - KKS Zebrzydowice
   LKS Zabłocie - KS Nierodzim
   LKS Kończyce M. - LKS Kończyce W.

  

   XIX kolejka - 04 maja g.16
  
LKS Kończyce W. - LKS Zabłocie
  
KS Nierodzim - LKS Drogomyśl (g.11) (0:4)
   LKS Brenna - LKS Ochaby (g.11)
   LKS Puńców - KS Wisła
   LKS Wiślica - LKS Zamarski
   LKS Kończyce M. - LKS Hażlach
   LKS Strumień - KKS Zebrzydowice

  

   XX kolejka - 11 maja g.16
  
LKS Zabłocie - LKS Kończyce M.
  
LKS Drogomyśl - LKS Kończyce W. (2:3)
   LKS Ochaby - KS Nierodzim
   KS Wisła - LKS Brenna (10.05. g.16)
   LKS Zamarski - LKS Puńców
   KKS Zebrzydowice - LKS Wiślica (10.05. g.16)
   LKS Hażlach - LKS Strumień (10.05. g.16)

  

   XXI kolejka - 18 maja g.16
 
  LKS Zabłocie - LKS Hażlach
 
  LKS Kończyce M. - LKS Drogomyśl (0:2)
   LKS Kończyce W. - LKS Ochaby (17.05. g.16)
   KS Nierodzim - LKS Wisła (g.11)
   LKS Brenna - LKS Zamarski (g.11)
   LKS Puńców - KKS Zebrzydowice
   LKS Wiślica - LKS Strumień

  

   XXII kolejka - 22 maja g.16 (czwartek)
  
LKS Strumień - LKS Puńców
   LKS Hażlach - LKS Wiślica
   KKS Zebrzydowice - LKS Brenna
   LKS Zamarski - KS Nierodzim
   KS Wisła - LKS Kończyce W.
   LKS Ochaby - LKS Kończyce M.
  
LKS Drogomyśl - LKS Zabłocie (4:0)

  

   XXIII kolejka - 25 maja g.17
 
  LKS Zabłocie - LKS Ochaby
   LKS Kończyce M. - KS Wisła
   LKS Drogomyśl - LKS Hażlach (2:1)
   LKS Kończyce W. - LKS Zamarski
   KS Nierodzim - KKS Zebrzydowice (g.11)
   LKS Brenna - LKS Strumień (g.11)
   LKS Puńców - LKS Wiślica

  

   XXIV kolejka - 01 czerwca g.17
  
LKS Wiślica - LKS Brenna
   LKS Strumień - KS Nierodzim
   KKS Zebrzydowice - LKS Kończyce W. (31.05. g.17)
   LKS Hażlach - LKS Puńców
   LKS Zamarski - LKS Kończyce M.
   KS Wisła - LKS Zabłocie
  
LKS Ochaby - LKS Drogomyśl (0:7)

  

   XXV kolejka - 08 czerwca g.17
 
  LKS Drogomyśl - KS Wisła (2:1)
   LKS Zabłocie - LKS Zamarski
   LKS Kończyce M. - KKS Zebrzydowice
   LKS Kończyce W. - LKS Strumień
   LKS Ochaby - LKS Hażlach
   KS Nierodzim - LKS Wiślica
   LKS Brenna - LKS Puńców

  

   XXVI kolejka - 15 czerwca g.17
   
KS Wisła - LKS Ochaby
 
  LKS Zamarski - LKS Drogomyśl (0:2)
   KKS Zebrzydowice - LKS Zabłocie
   LKS Strumień - LKS Kończyce M.
   LKS Wiślica - LKS Kończyce W.
   LKS Puńców - KS Nierodzim
   LKS Hażlach - LKS Brenna


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Aktualna Tabela A klasy Podokregu Skoczów

piątek, 28 marca 2008 15:46

1.LKS Drogomyśl13 30  34-9
2.LKS Strumień13  27  42-12
3.Tempo Puńców13   27  32-15
4.Wisła Ustronianka13 25  39-21
5.LKS Kończyce Wlk13 22  37-25
6.LKS Zamarski13 19  25-22
7.LKS Brenna13 19  16-15
8.Victoria Hażlach13 17  24-26
9.KKS Zebrzydowice13 16  19-28
10.LKS Kończyce M.13 15  11-22
11.LKS Zabłocie13 14  26-29
12.KS Nierodzim13 11  20-34
13.LKS Wi?lica13 10  16-43
14.LKS Ochaby13  7   6-46


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

piątek, 17 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  2 324  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

BŁySkaWicA DRoGoMysL

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 2324

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Zdrowie & Fitness

Pytamy.pl